Tipy na výlet

Suchdol nad Lužnicí nabízí mnoho možností, kde můžete trávit svůj volný čas. Níže uvádíme několik činností, které vám mohou zpestřit pobyt na jihu Čech.

Cyklistika

Celé jižní Čechy jsou propletené mnoha cyklostezkami. U nás máte možnost kolo si bezplatně uschovat a vydávat se na své výlety přímo od nás. Cyklostezky jsou určené jak pro začínající cyklisty, tak pro zkušené. Na tomto odka ze naleznete několik cyklostras, které lze uskutečnit přímo ze Suchdola nad Lužnicí.

Rybaření

Relaxovat jde na jihu všemi možnými způsoby. Mezi jeden ze způsobů lze zařadit i rybaření. Tento sport si můžete vyzkoušet na Staňkovském rybníku, rybníku Nový Kancíř, pískovně Halámky a další. Lístek k lovu ryb si můžete zakoupit přímo v Suchdole nad Lužnicí nebo zde.

Jízda na koni

Pokud jste nikdy nezkusili jízdu na koni, tady na jihu máte možnost to změnit. Jezdectví má na Třeboňsku dlouholetou tradici. Na uvedeném odkaze máte ke shlédnutí tipy, kam se za jezdectvím vydat.

Výlety po řece Lužnici

Jak již z názvu našeho města vyplývá, v obci protéká řeka Lužnice, která je v letních měsících obklopena vodáky. I vy tak máte možnost zkusit si jednodenní výlet po řece a zažít neopakovatelný zážitek.

 

Aquapark Gmünd (Rakousko)

Pokud bude jeden den z vaší dovolené trochu zamračený, můžeme doporučit vydat se do sousední země Rakouska a vyzkoušet služby místního aquaparku. Vstupenky lze zakoupit i v suchdolském informačním centru.

Příroda, kulturní památky 

Suchdol leží nedaleko Třeboně, lázeňského města, které vám nabídne možnost prohlídky zámku nebo například Schwarzenberské hrobky. Výlet si také můžete naplánovat např. do Jindřichova Hradce, Českého Krumlova, Nových Hradů a další zajímavých míst.

 

Na odkazu níže naleznete další turistické cíle v okolí Suchdola nad Lužnicí.

 

www.suchdolsko.cz/category/turistika/

Provozovatel:

Gabriela Vollnerová

IČO: 05753759

TOPlist

Kontakt

Ubytování U Staré lékárny

Havlíčkova 191
378 06 Suchdol nad Lužnicí

+420 704 703 737
+420 601 593 099